WordPress

Hosting

Slovník tvorby webů a online marketingových pojmů

Hosting je služba, která poskytuje prostor na serveru pro umístění webových stránek, zajišťující jejich dostupnost na internetu.

  • Proweby.cz
  • 10. 7. 2024
  • H.

Elementor

Slovník tvorby webů a online marketingových pojmů

Elementor je oblíbený nástroj pro tvorbu webových stránek ve WordPressu. Vytvářejte krásné a funkční stránky snadno a rychle.

Tvorba webových stránek

Článek popisuje krok za krokem postup při tvorbě webových stránek a internetových obchodů. Mrkneme se i na další související témata.

Microsite neboli minisite

Minisite a microsite

Malé stránky, které slouží jako firemní vizitka, nebo například na podporu určité části sortimentu. Mohou být také určeny ke generování poptávek, neboli lead generation.

Onepage web

Jednostránkový, onepage web

Jednostránkový web je nejjednodušší formou internetové prezentace. Někdy se mu také říká single web. Jednostránkové weby mají pouze hlavní stranu.

Co je to SEO – základy optimalizace pro vyhledávače

Co je to SEO

Tento článek je nápovědou pro ty, kdo nemají hluboké znalosti online marketingu a potřebují se zorientovat v tomto jeho podoboru. SEO je zkratka z anglického Search Engine Optimization.

Tvorba webových stránek na WordPress

WordPress

Na WordPressu se dnes dá udělat v podstatě jakýkoli web. Systém je jakousi stavebnicí, ale rozhodně není příliš uzavřený. WordPress je tedy univerzální CMS.

WordPress šablony

WordPress šablony

WordPress je redakční systém, pro který existuje mnoho šablon různé kvality. Aktuálně je nejrozsáhlejším úložištěm šablon Themeforest. Pokud si nevyberete, můžete si pochopitelně vytvořit šablonu zcela novou. Pro tvorbu webových šablon založených na WordPressu existuje spousta nástrojů.

Tvorba e-shopů

Tvorba e-shopů

Tvoříme e-shopy na míru. Dobře vytvořený internetový obchod je mnohonásobně efektivnější. Tvoříme e-shopy na základě předimplementačních analýz.

WordCamp Brno

WordCamp Brno

WordCamp je skvělá akce plná přednášek, workshopů, prezentací firem, na které se potkávají profesionálové, laici, marketéři i lidé z jiných webařských oborů.

Překladač DeepL překonává Google

Překladač slov, vět a textů

DeepL chápe lépe význam textů a dokáže lépe pracovat se slohem i stylem výsledného překladu. Kvalita textu je tak vyšší než u jiných překladačů. Je nabízen zdarma i v placených verzích.