Řemesla a ruční práce

Tvoříme webové stránky pro řemeslníky. Tyto malé weby jsou určeny pro začínající firmy i pro ty, které jsou již zaběhnuté.

Kovarstvidrozd.cz

Kovarstvidrozd.cz - vytvořili jsme webové stránky pro uměleckého kováře Ondřeje Drozda. Pan umělecký kovář se věnuje zakázkové a malosériové výrobě od drobných doplňků až po rozměrné zakázky. Veškerá jeho tvorba je originální, poctivá ruční práce. Proto je jeho web plný fotografií, které upoutají pozornost potencionálního zákazníka.

Kovářství Drozd je firma mladého šikovného uměleckého kováře Ondřeje Drozda, který má svoji kovárnu u Ždánického lesa. Baví nás pro něj pracovat a proto jsme mu rádi vytvořili web, na kterém se můžete podívat na jeho výrobky, ale také například na fotografie ze zákulisí jeho výroby. Po několika měsících se webové stránky dostaly na přední pozice ve vyhledávačích na klíčová slova, jako je umělecké kovářství a umělecký kovář a drží se na dobrých pozicích trvale. Jsme za to neobyčejně rádi, protože pomáhat mladým řemeslníkům nás baví asi ze všeho nejvíce. Pevně věříme, že se bude webu i řemeslu pana kováře dařit i v dalších letech a že spolupráce bude i nadále pokračovat.

Schodysvacha.cz

Schodysvacha.cz – Tyto webové stránky jsme vytvořili pro truhlářskou firmu ze Středočeského kraje, která primárně vyrábí a instaluje dřevěné schody a zábradlí. Řemesla a jejich propagace, to nás pravdu baví. Rádi totiž děláme weby pro šikovné lidi, kteří se živí rukama. Víme, že řemeslníci a živnostníci nemají většinou mnoho peněz, ale jsme rádi, že jsou přesto často ochotni do propagace investovat dostatek peněz. To byl případ i této firmy, která se zabývá výrobou a opravami dřevěných schodů.

Vytvořili jsme menší web u kterého jsme se zaměřili jak na technickou stránku fungování webu, ale ale především na jeho vizuální podobu. Truhlářství, stolařství a příbuzné obory jsou vždy velmi vizuálně atraktivní. Už při samotné práci proto doporučujeme, aby si řemeslníci fotili svoji práci a abychom fotografie mohli následně použít při tvorbě a propagaci webu. Zde tomu tak opravdu bylo a o to byla tvorba webu jednodušší. Nepotřebovali jsme žádné fotografie z fotobank a všechen fotografický materiál byl dodán přímo klientem a je tedy zcela autentický a nikoli pouze ilustrační. V současné době, tedy v roce 2022 se web stále umísťuje dobře ve vyhledávačích na celou řadu podstatných klíčových slov a funguje tedy dobře. Web generuje majiteli dostatek poptávek a ten je tedy s fungováním spokojen.

 • Klient Marek Švácha
 • Datum spuštění 8.4.2018
 • Adresa webu Výroba dřevěných schodů
 • Dělali jsme Analýzu klíčových slov, tvorbu webových stránek, SEO, copywriting, UX a správu webu.

Calounictvihlozek.cz

Calounictvihlozek.cz - jsou webové stránky čalounického mistra, který provozuje svoji dílnu nedaleko Brna. Firma dělá čalounění nábytku a autočalounění. Web je vytvořen tak, že si zákazník může sám editovat obsah a vkládat reference. Čalounění nábytku a jiných věcí je nádherná práce. Rádi jsme pomohli mladému šikovnému mistru čalouníkovi a jsme rádi, že již po několika měsících od spuštění webu měl díky němu dostatek zakázek. Web jsme totiž tvořili na počátku jeho samostatného podnikání, kdy si postavil vlastní čalounickou dílnu a byl tedy na začátku podnikání, což je vždy nejisté.

Od počátku tvorby webu jsme věděli, že web musí být vizuálně příjemný a korespondovat s řemeslem. Rozhodli jsme se používat teplé a pastelové barvy, které budou doplněny pěknými fotografiemi. Postarali jsme se tedy i o nafocení podkladů a po jejich zpracování jsme naznali, že nemusíme používat žádné fotografie z fotobank. Všechny použité snímky jsou přímo z dílny mistra čalouníka a z jejího okolí a zachycují také výhradně to, na čem pan čalouník vlastnoručně pracoval. Kromě čalounění nábytku se pan Hložek zabývá také autočalouněním, čalouněním motocyklů, historických věcí a také opravami nábytku. Tomu odpovídá také informační architektura webu. Stránky byly spuštěny v polovině roku 2017 a stále mají velmi dobré pozice ve vyhledávačích. Je tomu tak i přesto, že nepracujeme na kontinuálním SEO.

 • Klient Čalounictví Michal Hložek
 • Datum spuštění 6.5.2017
 • Adresa webu Čalounictví a autočalounictví
 • Dělali jsme Analýzu klíčových slov, tvorbu webových stránek, SEO, copywriting, UX a správu webu.

Soudkydubove.cz

Soudkydubove.cz - internetová prezentace mladého, šikovného bednáře, který dělá dubové soudky a kadečky prvotřídní kvality. Bednářský mistr se svojí rodinou vyrábí nejen z dubového, ale také z akátového dřeva.

 • Klient Jiří Vrtěna
 • Datum spuštění 9.1.2017
 • Adresa webu Výroba dubových soudků
 • Dělali jsme Analýzu klíčových slov, tvorbu webových stránek, SEO, copywriting, UX a správu webu.

Msprofikov.cz

Msprofikov.cz - ve spolupráci s Linweb.cz jsme vytvořili web brněnské firmy, zabývající se zámečnickými pracemi a uměleckým kovářstvím.

 • Klient M. S. Profikov.cz
 • Datum spuštění 1.5.2019
 • Adresa webu Kovovýroba
 • Dělali jsme Tvorbu webových stránek, copywriting, správu webu.