+420 777 217 552proweby@proweby.cz

Webdesign

Profesionální webdesign … vzletný to pojem. Jde zkrátka a dobře o to, nechat vytvořit váš web profesionály, kteří vědí, co a jak. Webdesign totiž zdaleka není jen tvorba webových stránek. Jde o multioborovou disciplínu, která  je úzce spjatá s jednotlivými činnostmi.

Logo

Logo firmy je často to, co zákazník uvidí jako první. Je to prvek, který si zapamatuje a vybaví si vaši firmu jakmile na něj v budoucnosti opět narazí. Proto by mělo být logo nápadité a vystihovat podstatu vašeho podnikání.

Webová grafika

Co je to vlastně webová grafika? A v čem se liší od klasické tiskové grafiky? Webová grafika je používána téměř výhradně na internetu. Její principy jsou sice podobné jako u grafiky klasické, nicméně má svá specifika a pravidla. Webová grafika musí být vytvářena s ohledem na estetický dojem, funkčnost, proveditelnost a především přehlednost pro spokojenost uživatelů. Měla by být také navrhována s ohledem na SEO. Naši grafici koordinují svoji práci s programátorem i SEO analytikem a vše je vždy schvalováno průběžně také klientem.

Návrh webu

Návrh struktury webuNavrhnout web není snadné. Nejprve vždy vše probereme s klientem na osobní nebo Skype schůzce, abychom zjistili jeho potřeby a představy. Vždy potřebujeme, aby klient věděl, jak budeme postupovat a co od něj budeme potřebovat. Samotná tvorba webových stránek je o to snazší, čím lépe byla provedena předchozí příprava. K tvorbě webu přistupujeme až v momentě, kdy máme odsouhlasený wireframe (rozvržení prvků na jednotlivých typech stránek), schválený grafický návrh a dodané všechny podklady. Pokud se jedná o větší web, pak připravujeme také informační architektura webu, kterou děláme většinou pomocí myšlenkových map. Z IA webu je vidět především jednotlivé sekce webu a jejich podstránky. Myšlenkové mapy jsou dobré pro lepší představu o rozsahu webu, ale také pro prezentaci naší představy (o struktuře webu) zákazníkovi.

 

Je lepší responzivní design nebo neresponzivní?

Responzivní webové stránky jsou takové, které obsah automaticky přizpůsobují velikosti displeje. Na mobilním telefonu nebo tabletu tedy vidíme mírně jinou podobu vaší webové stránky než na velikém monitoru. Vždy je vše přizpůsobeno tak, aby byla zachována plná dostupnost webu a všechny funkce fungovaly. Také dbáme na to, aby byl na všech zařízeních web stále hezký a elegantní.

Tvorba moderních e-shopů

E-shopy neboli internetové obchody se od klasických webových stránek liší především funkcemi, které umožňují online nakupování. Úkolem e-shopů není jen prodávat, ale také prezentovat. Tyto dvě funkce e-shopu jsou úzce spjaty a jejich společným cílem je prosperita vašeho businessu. Při tvorbě e-shopů máme vždy na paměti, že naším cílem je vaše spokojenost. Na dobře vytvořený obchod pak můžeme navázat internetový marketing.

+420 777 217 552proweby@proweby.cz