Technická správa webů

Technická správa makléřských webových stránek

Webové stránky jsou velmi podstatným prvkem pro marketing každého úspěšného makléře. Abychom naším makléřům usnadnili podnikání, vytvořili jsme, ve spolupráci s Proweby.cz, jednoduché makléřské webové stránky, které mohou získat zdarma.

Zde najdete reference obou typů:

Spouštíte nový web – a co dál?

Každé webové stránky vyžadují po spuštění náležitou odbornou péči. A to nejen péči o obsah, ale také o jejich bezproblémový běh, tedy funkčnost všech komponent a zabezpečení proti útokům.

Proto firma Proweby.cz poskytuje makléřům také technickou správu webů. Alfa makléři si díky tomu mohou být jistí, že i když se o web nestarají, nemají čas na komunikaci s poskytovatelem hostingu, neřeší správu domény, nerozumějí technickým věcem, přesto je vše plně funkční, jejich web je v dobrých rukou a nemusejí se obávat, že přijdou o svoji práci. Technická správa ovšem nezajišťuje pouze správný chod. Dobře spravovaný, rychlý a bezpečný web také lépe „chutná“ vyhledávačům.

Co zahrnuje technická správa webu?

 • Zajištění kvalitního webhostingu a jeho správa
 • Správa domény
 • Průběžná kontrola dostupnosti webu
 • Monitoring přístupu vyhledávačů
 • Vyhodnocení výpadků a jejich eliminace
 • Kontrola zabezpečení pomocí https
 • Automatické aktualizace WordPressu
 • Sledování podezřelých aktivit
 • Kontrola funkčností ochran proti SPAMu
 • Denní zálohování a uchování záloh 14 dní

Co se může stát, když se o web nestaráte

Makléři mají svoji práci a často nemají dostatek času na to, aby kontrolovali, jestli je jejich web plně funkční. Často tak dochází k tomu, že se na něm objeví technické potíže, které jsou vyústěním dlouhodobějších problémů, o nichž neměl makléř tušení. Tyto problémy mohou být snadno řešitelné, pokud se na ně přijde včas. Pokud se na závadu přijde po delší době, často již na serveru neexistuje funkční záloha, ze které by bylo možné web snadno obnovit.

Oprava webu pak bývá časově i finančně náročná a nemusí se vůbec podařit. Makléř pak přijde třeba i o několikaletou práci, což je nemilé. Proto je třeba, aby měl web svého technického správce, který bude pravidelně dělat vše proto, aby nedocházelo k výpadkům, poruchám, ani ztrátě dat.

Chybová hláška na webu
Ukázka chybové hlášky

Jak se pozná pokažený web?

Někdy je problém na první pohled viditelný a někdy ne. Pokud uvidíte při používání webu podobnou chybu, jako je na obrázku, měli byste zpozornět a neprodleně kontaktovat správce.

Pravidelná kontrola funkčnosti

Ne všechny chyby jsou viditelné. Typickým příkladem dílčích problémů ve funkčnosti, jsou potíže s kontaktními formuláři. Pokud je také používáte, pak byste měli pravidelně testovat, jestli jsou funkční a jestli vám z nich poptávky opravdu přicházejí. Dalším častým problémem je napadení webu škodlivým kódem, o kterém se ani nedozvíte. Vyhledávače pak mohou váš napadený web dokonce penalizovat v SEO, tedy snížit jeho dohledatelnost, nebo jej zcela zablokovat. Odblokování a napravení reputace webu pak bývá zdlouhavé a může trvat i několik měsíců. V extrémních případech může dojít dokonce i k odcizení webu. Ano, čtete správně. I web je možné ukrást. Při neopatrnosti správce může dojít k odcizení přístupů do administrace, na hosting, na server nebo do databáze, či převedení domény na jiného majitele. Po takovém průlomu může také dojít ke krádeži osobních údajů, což může vést k nemalým problémům. Web lze také ukrást pomocí přesměrování podstránek na jiné, většinou nekvalitní a pochybné, weby. Představte si, že klient má zájem o prodej nemovitosti, chce se podívat kdo jste, klikne na odkaz s vaším jménem a místo toho se ocitne na pornostránkách nebo na webu online kasína. To opravdu nechcete! Proto je dobré vědět, jak potížím předcházet a proč raději svěřit péči odborníkům.

Dost bylo strašení a pojďme si říci něco více o technické správě.

Jak se pozná kvalitní technická správa?

Vysoké zabezpečení stránek

Bezpečnost webových stránek zajišťujeme pomocí kvalitních placených pluginů, tedy komponent, které jsou na webu používány pro rozšiřování jeho funkčnosti, ale také samotným způsobem, jak jsou používány. Pravidelně aktualizované placené pluginy jsou bezpečnější a také mají vyšší spolehlivost.

Automatické aktualizace všech komponent webů

Většina tvůrců webů provádí aktualizace nárazově v určitých cyklech. Takže vám zaktualizování nabídnou například jednou ročně a to většinou za částku nad 5000 Kč – podle rozsahu webu.

Proweby.cz jde jinou cestou. Provádí totiž aktualizace (v rámci technické správy) průběžně. Weby se aktualizují automaticky a po dokončení aktualizace je prověřena funkčnost webu. Pokud nastane jakýkoli problém, je vždy neprodleně odstraněn. Pokud by došlo k celkové havárii webu, což se stává v naprostém minimu případů, je možné obnovit původní stav ze zálohy.

Pravidelné zálohování

Pravidelné zálohování je pilířem zabezpečení webu. Děláme makléřské weby tak, aby byly stránky co nejspolehlivější, ale i přesto existuje riziko, že budeme muset část, nebo celý web obnovit do předchozího stavu. Proto mají naše weby několik úrovní zálohování.

 • Samotný WordPress si ukládá starší verze obsahu – Pokud dojde ke ztrátě obsahu na jedné podstránce (třeba lidskou chybou při ukládání), není důvod k panice, protože na webu běží verzování stránek, díky kterému se dokážeme snadno vrátit k jejich předchozí podobě.
 • Obnovení ztracených souborů a složek na serveru – Smazali jste omylem přílohu, nebo se vám zdá, že chybí celá fotogalerie, kterou jste pracně vytvářeli? Webový hosting, na kterém weby provozujeme, umí obnovit ze zálohy jednotlivé soubory i složky.
 • Obnovení celého webu včetně databáze – Ani pokud dojde k veliké havárii, není vše ztraceno a je možné web obnovit do podoby, ve které byl, když byla provedena záloha. Zálohy webu i databáze (obsah webu) uchováváme na serveru po dobu 14 dní.
 • Extra zálohování mimo server – Na přání klienta jsme schopni zálohovat i na externí úložiště.
 • Alternativní metody záchrany dat – Občas k nám přicházejí makléři, kteří měli kdysi, kdesi, nějaký obsah, který by rádi použili a myslí si většinou, že je definitivně ztracen právě třeba po havárii webu. I tehdy jsme schopni a ochotni jim pomoci. Ve spolupráci s Proweby.cz dokážeme tato data najít například ve veřejných webových archivech, které ukládají valnou většinu internetu. Tato metoda je ovšem již pouze doplňková a nelze na ni spoléhat. Nedokáže totiž obnovit web jako takový, ale slouží pouze k záchraně přístupného obsahu.

Kvalitní hosting

Hosting je místem, ze kterého tečou k uživatelům internetu do prohlížeče data. Nacházejí se zde jak zdrojové kódy webu, tak také databáze, tedy samotný obsah stránek.

Webhosting

Často poskytovatelé hostingu lákají klienty na nízkou cenu a neomezený prostor, neomezený počet mailů, neomezené databáze. Zkrátka používají neomezeně kouzelné slovíčko „neomezený“ a do toho šikovně čarují se slovem „zdarma“. Jenže to samotné nestačí, protože takové služby dnes umí nabídnout téměř každý. Ďábel je ukryt v detailu. Vysoké hodnoty parametrů služeb mohou vypadat honosně, ale většinou nic neříkají o kvalitě služby a nemají tedy velikou vypovídající hodnotu. Podstatné jsou zkušenosti. Firma Proweby.cz hostuje od roku 2012 přes 100 internetových projektů u firmy Websupport a to včetně všech makléřských webů. Za tu dobu jsme zaznamenali minimum výpadků a všechny technické potíže se podařilo neprodleně vyřešit. Typickým rysem kvalitního hostingu nejsou jeho „nabušené“ papírové parametry, ale především profesionalita lidí a zkušenosti s nimi. Lze říci, že kvalitní hosting musí mít:

 • Online podporu 24/7 – Rychlá a profesionální pomoc vám ušetří mnoho času. Podpora na hostingu, který používáme, dokáže vyřešit okamžitě více než 95% procent všech dotazů a ostatní jsou posouvány na jejich techniky, kteří zpravidla zareagují během desítek minut až jednotek hodin. Nemusíte se tedy obávat několikadenního výpadku a nedostupnosti stránek.
 • Dostupnost webů přes 99,99 % času – Tuto položku makléř nijak neovlivní a je zkrátka dobré vybrat kvalitního poskytovatele technické správy a tím i hostingu webu.

A co obsah, jak jej spravovat?

Pokud potřebujete správu obsahu webu, firma Proweby.cz vám ráda pomůže jak s jeho tvorbou, tak se zviditelněním na internetu a ve vyhledávačích, tedy se SEO.

Ukázka makléřských webů

Reference webů na Alfa šabloně – zde najdete demo webu

Reference makléřských webů na míru

Autor článku

Přemek Kubák, Tvorba webů Proweby.

Přemek Kubák – Proweby.cz
SEO konzultant a tvůrce webů.
Tel. 777 217 552, E-mail: proweby@proweby.cz

TOP články