Validita zdrojového kódu webu

Co je validita kódu webu?

Validita zdrojového kódu čili jeho správnost je důležitá pro „správné pochopení“ webové stránky ze strany vyhledávače i prohlížeče. Pokud je zdrojový kód webové stránky nevalidní, jsou v něm chyby, pak se dokonce může stát, že bude tato stránka vyhledávačem nesprávně zaindexována.

Jak odhalit závažné chyby ve zdrojovém kódu?

Probírat se zdrojovým kódem řádek po řádku by asi nebylo zrovna šikovné. Zvláště pokud nevíte, co přesně máte hledat. Naštěstí je internet plný různých SEO nástrojů, mezi jejichž funkce většinou patří kontrola správnosti zdrojového kódu stránky. Často stačí jen zadat URL kontrolovaného webu. SEO nástroj projede kód a „vyplivne“ všechny chyby, které obsahuje. Najít chyby ve zdrojovém kódu tak nemusí zabrat ani více než pět minut. Horší už je to s jejich opravováním.

Co s chybami ve zdrojovém kódu?

V zásadě je stačí pouze opravit. Tedy provést činnost, jejímž cílem by měla být validita kódu. To je ovšem pro programování neznalého majitele webových stránek nadlidský úkol. Je-li toto i váš případ, je daleko lepší najmout si šikovného programátora, který chyby ve zdrojovém kódu rychle odstraní. Pokud byste se do toho bez znalostí programování pouštěli sami, zabralo by vám to pravděpodobně spoustu času. Nemluvě o tom, že by po vašem zásahu mohl být web špatně čitelný nebo dokonce nečitelný také pro návštěvníky vaší webové stránky.

TOP články