YouTube - odběry kanálů

YouTube kanály, které mě baví

Jistě znáte ten stav, kdy vám YouTube nabízí videa na témata, která vlastně ani nechcete vídat a zobrazují se vám proto, že jste se na něco ze zvědavosti podívali. YouTube je zkrátka tak trošku chlívek. Na hlavní straně se automatického výběru nezbavíte úplně nikdy, ale můžete mít podle svých představ vyladěnou alespoň stránku s vlastními odběry. Nemusíte si tedy nutně nechat diktovat na co se máte dívat.

Hudba a koncerty

Kylelandry YouTube kanál

Kylelandry – kanál mladého velmi dobrého pianisty, který rád hraje a zveřejňuje populární skladby.

Koncerty Českého rozhlasu YouTube kanál

Koncerty Českého rozhlasu – Český rozhlas je pro mě jedním ze zásadních médií, které často poslouchám. Líbí se mi jeho pestrost. Koncerty pak jsou příjemným zpestřením, protože je dokážu poslouchat i při tvorbě webů.

Connie Talbot YouTube kanál

Connie Talbot – mladá britská zpěvačka a především pianistka, která hraje na piáno populární i klasickou hudbu a příjemně se poslouchá.

Přímé přenosy ze zajímavých událostí

Kosmonautix YouTube kanál

Kosmonautix.cz – velmi dobrý kanál o kosmonautice, který provozuje se svými kolegy vynikající český popularizátor Dušan Majer. Na tomto kanále najdete mimo jiné komentované přímé přenosy (a jejich záznamy) ze startů pilotovaných kosmických misí.

NASASpaceflight YouTube kanál

NASASpaceflight – oficiální kanál NASA, který dělá přímé přenosy ze startů raket a jiné přenosy z vesmíru.

Hvězdárna a planetárium Brno YouTube kanál

Hvězdárna a planetárium Brno – brněnská hvězdárna dělá zajímavé pořady, pořádá hezké akce a má spoustu dalších aktivit, ze kterých vzniká celá řada videí. Jejich kanál je velmi nekonfliktní a pestrý.

SpaceX YouTube kanál

SpaceX – oficiální YouTube kanál této firmy, na kterém jsou vysílány a zveřejňovány přenosy ze startůraket i jejich testů a další zajímavá videa.

Cestovatelské kanály a streamy ze světa

Aik & Johanka YouTube kanál

Aik & Johanka – ne to není nějaký erotický kanál. Tato dvojice točí videa ze svého života, ale hlavně z cest na které se vydává. Videa mají hlavu a patu, ale dokonce i dramaturgii a protože jsou aktéři vtipní a veselí, tak se na to dobře kouká.

Cocik YouTube kanál

Cocik – Lukáš Codr je herní vývojář žijící v Číně. Na svém kanále nám zprostředkovává laický pohled do letectví. Lukáš rád létá, baví ho především samotné lety, ale rád hovoří také o místech, která navštěvuje. Jeho videa jsou plná zajímavých zážitků, ke kterým se obyčejný člověk těžko dostane.

Michal Šopor YouTube kanál

Michal Šopor – kluk žijící v Americe, který o ní točí poutavá videa. V průběhu času se přerodil z YouTubera na dokumentaristu, což mu mnozí fanoušci vyčítají, ale mě se ta změna v celku líbí.

FlyRosta YouTube kanál

FlyRosta – letecký podcast vtipného a oboru dobře znalého moderátora, který si zve do studia jak letecké nadšence, tak profesionály, tedy piloty, letušky a další zajímavé lidi související s leteckým průmyslem.

Tomáš Kubák YouTube kanál

Tomáš Kubák – kanál mého bratra Tomáše, který rád cestuje po světě a natáčí filmové dokumenty. Tyti pak můžete vidět na jeho kanále, ale také například na České televizi.

André Traveler YouTube kanál

André Traveler – černoch, který rád cestuje po České republice, rád se seznamuje s lidmi a vtipně komentuje zajímavá místa i situace.

Přednášky a rozhovory

Brocast YouTube kanál

Brocast – zajímavý kanál, který dělá partička mladých, inteligentních kluků. Do svého studia si zvou hosty, kteří umějí přemýšlet a kluci s nimi dobře drží krok. Videa působí živelně až improvizovaně, ale přesto, nebo možná právě proto mě baví.

Jiří Rostecký YouTube kanál

Jiří Rostecký – Jirka Rostecký je zajímavý podnikatel, který prodal firmu a začal se věnovat vzdělávání podnikatelů.

Janka Chudlíková YouTube kanál

Janka Chudlíková – Lektorka, která dělá zajímavé rozhovory, které mají hlavu a patu.

Kluci z Prahy YouTube kanál

Kluci z Prahy – zajímavý projekt Janka Rubeše, novináře z Prahy, který má toto město opravdu rád. Janek se zabývá jeho nešvary a tvoří také průvodce Prahou.

ReflexCZ YouTube kanál

ReflexCZ – kanál kvalitního časopisu, který vychází již od počátku devadesátých let (od dubna 1990). Nejvýraznějším podcastem je aktuálně Prostor X Čestmíra Strakatého.

Petr Ludwig YouTube kanál

Petr Ludwig – na svém kanále prezentuje projekt Deep talks v rámci kterého si zve na rozhovor nejrůznější hosty. Jeho velikým tématem, kterého se často dotýká je kritické myšlení.

Petr Horký YouTube kanál

Petr Horký – výborný novinář, který si zve na svůj hausbot na rozhovor velmi pestré spektrum hostů a dokáže s nimi vést dlouhé, inteligentní rozhovory na nejrůznější témata. Mezi moje oblíbená témata patří enviromentální a cestovatelská.

Pjér la Šé'z YouTube kanál

Pjér la Šé’z – psycholog a filosof, který se hodně zabývá životem a myšlenkami Karla Gustava Junga, píše pěkné knihy a umí srozumitelně povídat i o složitých tématech týkajících se lidské duše života jako takového.

Neurazitelny.cz YouTube kanál

Neurazitelny.cz – výborný kanál s rozhovory, které jsou vedeny inteligentně a s nejrůznějšími osobnostmi. Kanál není zaměřen na jedno téma.

Lidé z praxe YouTube kanál

Lidé z praxe – perfektní projekt, který už bohužel aktuálně nefunguje. Nicméně třeba zase někdo ožije a přibude nějaké nové video. V rámci projektu dělali pořadatelé veřejné po internetu přenášené a nahrávané přednášky.

STANDASHOW YouTube kanál

STANDASHOW – kanál plný rozhovorů se zajímavými lidmi. Mám rád způsob, jakým moderátor vede rozhovory a jaké si zve hosty.

U kulatého stolu YouTube kanál

U Kulatého stolu – dva mladí kluci si zvou do svého studia hosty na rozhovory a je to téměř vždy zajímavé povídání.

Rozhovory duší – povídání s lidmi, kteří se zabývají hloubáním a pátráním v lidském nitru.

Vzdělávání

Bronislav Sobotka YouTube kanál

Bronislav Sobotka – anglicky se učím od 14 let a stejně mluvím indiánskou angličtinou. Nicméně se zájmem sleduji nadšeného a zábavného angličtináře z Brna.

ZEK YouTube kanál

ZEK – kanál, na krátká videa ve kterých autor poutavě prezentuje nejrůznější zajímavosti a vysvětluje nejrůznější jevy. Hovoří zábavně o přírodě, rostlinách i jiných věcech.

Práce

Věra a Daniel Krulichovi YouTube kanál

Věra a Daniel Krulichovi – kanál realitních makléřů Krulichových, na kterém publikují svoje propagační videa, která jsou velmi často pojata originálně a vtipně.

Žít Prahu YouTube kanál

Žít Prahu – Praha je město plné zajímavých zákoutí. Na tomto kanále vás realitní makléř Daniel Kotula zavede do zajímavých pražských zákoutí a poutavě vám je představí.. Můžete tak načerpat inspiraci pro jejich návštěvu i bydlení.

Ostatní

Badatele.net YouTube kanál

Badatele.net – zajímavý zdroj informací o historii, záhadách a zvláštních místech v České republice. Kanál provozuje Jaroslav Mareš, což je český spisovatel, novinář, badatel, publicista.

TOP články