Zkušenosti se stěhovacími firmami

Moje zkušenost se stěhovacími firmami

Stěhovací firmy jako mí klienti

Každý z nás se někdy stěhoval, ale mít stěhováky jako klienty, to je něco jiného. Stěhovací firmy jsou společnosti, které zpravidla nenabízejí jen stěhování, ale také vyklízení nemovitosti, autodopravu a další služby. Pracujeme již řadu let pro brněnskou stěhovací firmu Stěhování Cibulka. Stěhování není jaderná fyzika a z hlediska marketingu je tento obor poměrně dobře uchopitelný. Jedná se o stabilní odvětví, protože ať se děje ve společnosti cokoli, tak bude docházet k prodeji nemovitostí a proto se lidé budou i stěhovat. I z toho důvodu považujeme stěhovací firmy za perspektivní klienty. Děláme mnoho webů pro brněnské firmy a stejné je to i se stěhováky. Brno je město, kam se lidé stěhují rádi zejména pokud hledají pracovní příležitosti a chtějí bydlet na Jižní Moravě.

Spolupráce se stěhovacími firmami bývá bezproblémová především proto, že se zpravidla jedná o malé firmy, kde se domlouváme přímo s jejich majiteli. Proto se dokážeme zpravidla snadno dohodnout a umíme firmě nabídnout a na míru vymyslet řešení, které potřebuje. Pro Stěhovací firmu Cibulka děláme především SEO. Staráme se tedy o jejich viditelnost ve vyhledávačích. V rámci této činnosti jsme postupně udělali několik nových webů. Důvod jejich vzniku byla potřeba segmentace, tedy rozdělení propagace podle jednotlivých činností. Vytvořili jsme pro ně weby o:

  • Stěhování firem a kanceláří – Zde jsme se zaměřili na propagaci služeb jako je stěhování kancelářských prostor, počítačů, serveroven, vyklízení skladů a stěhování dalšího firemního a kancelářského vybavení.
  • Stěhování pian a klavírů – Tato služba je pro klienta zásadní zejména proto, že stěhovat klavír svépomocí je často složité, protože lidé nevědí jak na to. Navíc se jedná o drahé nástroje, kte kterým mají zákazníci osobní vazby. Proto si rádi najmou stěhovací firmu.
  • Stěhování těžkých břemen a trezorů – S trezory a těžkými břemeny, jakou jsou nejrůznější stroje, je to podobné jako s piány a klavíry. Málo kdo ví, jak je správně přestěhovat a málokdo na to má vybavení. Proto je tento segment pro stěhovací firmy dostatečně zajímavý, aby si nechali udělat web, který bude právě speciálně o něm.

S mnohými klienty se známe po letech spolupráce tak dobře, že si tykáme a proto se karta občas obrátí a i já se stanu jejich klientem.

Já jako klient stěhovacích firem

Dvakrát jsem prodával nemovitost a dvakrát jsem kupoval. V obou případech přes realitní kancelář RE/MAX. Obrátil jsem se na realitního makléře z Brna, pana Kamila Jelínka, který je můj kamarád a pracuje právě v této realitce. Po prodeji bylo třeba udělat akci kulový blesk, tedy vystěhování z původního bydliště a přestěhování do nového. V prvním případě, kdy jsem se stěhoval z Brna, na sebe prodej a koupě navazovaly, ale ve druhém nikoli. Tehdy jsem se stěhoval z Hostěrádek – Rešova do Lovčiček. Tedy z bytu do domu, ale zatímco prodej byl již zrealizován, tak koupě se ještě maličko vlekla. Proto jsem chvíli bydlel v dočasném ubytování ve vinařství, což bylo sice romantické, ale poměrně nepraktické. A to především proto, že jsem mezi tím musel mít uskladněné věci. Firma Cibulka, se kterou jsem tehdy opět stěhoval, mi vyšla vstříc a nabídla mi uskladnění vybavení v zamykatelném skladovacím kontejneru. Byl jsem za to rád, protože jsem neměl k dispozici žádný jiný prostor, kam bych mohl svoje věci dát.

V momentě, kdy nastal čas pro stěhování do nového bydliště, jsem pak potřeboval věci z kontejneru naložit, což provedla stěhovací firma samostatně, odvézt do nového bydliště a nastěhovat. Před tím ale bylo potřeba vyklidit v mojí chalupě nebytové prostory a odvézt spoustu dalšího nepořádku. Zkrátka a dobře jsme museli udělat vyklizení domu a likvidaci nepotřebných věcí. Můj dům je umístěný ve svahu, ale stěhováci přesto vše dobře a rychle zvládli a zařídili. Stěhováky si najímám zejména protože, nechci být sám na tvrdou práci, kterou stěhování je. Nejsem také vybavena nemám pro stěhování patřičné pomůcky. Nemám popruhy, rudly, transportní plošiny a hlavně nemám stěhovací vůz. No a v neposlední řadě nemám také takovou sílu :-).

Byl jsem se stěhovacími službami maximálně spokojen.

Co z toho plyne?

Je pro mě neocenitelnou zkušeností, když si služby mých klientů vyzkouším a vím potom o čem jejich práce a služby jsou. Dokážu se pak do klienta lépe vcítit a využít to jak při psaní textů neboli copywritingu, tvorbě webů, tak i celkově při optimalizaci webů pro vyhledávače.

Autor článku

Přemek Kubák, Tvorba webů Proweby.

Přemek Kubák – Proweby.cz
SEO konzultant a tvůrce webů.
Tel. 777 217 552, E-mail: proweby@proweby.cz

TOP články