Slovník tvorby webů a online marketingových pojmů

Business Suite

Co je Business Suite?


Business Suite je nástroj nebo platforma navržená k centralizaci správy různých obchodních operací, komunikace a digitálního marketingu pro firmy. Termín může být použit obecně pro označení jakéhokoliv softwarového řešení, které poskytuje integrované funkce pro podporu různých aspektů podnikání, včetně účetnictví, CRM (Customer Relationship Management), projektového řízení, dodavatelského řetězce, a další.

V obecnějším smyslu, termín „business suite“ může odkazovat na jakoukoli souborovou aplikaci nebo softwarový balíček, který slouží k integraci různých obchodních procesů do jedné platformy, což usnadňuje správu a analýzu dat, optimalizuje workflow a podporuje rozhodovací procesy ve firmách.

Facebook Business Suite

Specificky, Facebook Business Suite (nyní známý jako Meta Business Suite) je příkladem takové platformy zaměřené na správu sociálních médií. Tato platforma od společnosti Meta (dříve Facebook) umožňuje podnikům spravovat své Facebook a Instagram účty, Messenger a WhatsApp komunikaci z jednoho místa. Nabízí nástroje pro plánování příspěvků, sledování angažovanosti, analýzu výkonu a komunikaci se zákazníky. Meta Business Suite je navržena tak, aby pomáhala malým a středním podnikům efektivněji využívat sociální média pro svůj marketing a zákaznickou komunikaci.