RE/MAX Czech

Spolupráce s RE/MAX Alfa

V posledních letech se spolu s mými spolupracovníky z Proweby.cz zabývám realizací zakázek pro pražskou realitní kancelář RE/MAX Alfa, která pomáhá lidem při prodeji nemovitostí v Praze, ve Středních Čechách, v Brně a na Vysočině. Kromě toho také sám aktuálně prodávám byt a kupuji nemovitost v okolí Brna nebo kdekoli na jižní Moravě na vesnici, takže jsem se do realitní problematiky ponořil opravdu hluboce. Mým prvním úkolem bylo co nejlépe pochopit jak funguje realitní trh, poznat jeho specifika, abych mohl nalézt pro realitní makléře co nejlepší řešení. Postupně také pronikám co nejvíce do myšlení zákazníků, abychom jim společně s makléři dokázali co nejlépe nabídnout realitní služby.

Jak pracují makléři

Realitní trh je velmi specifický a často funguje spíše na doporučení. Jednotliví makléři se někdy obejdou i bez vlastních webových stránek. Jenže i v tomto businessu dochází ke změnám a postupně je konkurence větší a větší. Majitelé realitních kanceláří nebo jejich poboček i jednotliví makléři si to postupně uvědomují a tak se pro ně online marketing stává čím dál tím více atraktivním. Mimo to chtějí také pracovat efektivněji a trávit hledáním prodávajících i kupujících méně času. Proto jim pomáháme vymýšlet způsoby, aby si je zákazníci sami našli. Velmi dobrou cestou, která se na trhu s nemovitostmi dlouhodobě vyplácí, je také PPC reklama. Jedná se o formu propagace, kdy se platí pouze za kliknutí a neplýtvá se tak penězi pokud je reklama pouze zobrazená a nepřivede potenciálního zákazníka.

Co pro makléře RE/MAX Alfa děláme?

Na počátku spolupráce jsme si ujasnili, co je cílem a jaká bude strategie. Nejprve jsme provedli potřebnou analýzu klíčových slov a SEO analýzu hlavního pražského realitního webu. Dalším krokem je jeho postupné rozšiřování a vylepšování, ale také postupná modernizace webových stránek jednotlivých makléřů a tvorba nových webů.

Ukázka webu pro jednotlivé makléře

Ukázkou malého realitního webu je prezentace brněnského realitního makléře Ing. Kamila Jelínka, který mimo jiné nabízí majitelům nemovitostí zdarma vypracování odhadů nemovitostí. Pan Jelínek je specialitou na ocenění bytů a rodinných domů v Brně a postará se také o jejich případný prodej.

TOP články