+420 777 217 552proweby@proweby.cz

WordPress

WordPress je jeden z nejpopulárnějších administračních redakčních systémů neboli CMS. Weby na WordPresu však nejsou v žádném případě stejné, jak by se mohlo zdát. Rádi vám systém WordPress předvedeme a navrhneme vhodné řešení s ohledem na vaše požadavky. Vytvoříme pro vás moderní, responzivní web včetně webových aplikací a dalších požadovaných funkcí.

Co je WordPress

Obecně lze říci, že redakční systém WordPress je prostředí, ve kterém můžete bez znalosti programování tvořit, upravovat, spravovat, aktualizovat vaše webové stránky. WordPress má dobře vyřešená přístupová práva. Uživatelé s nižším oprávněním, které může správce neboli administrátor webu libovolně měnit, mohou mít přístup jen k editaci, zatímco programátor nebo jiný uživatel s nejvyššími právy dokáže pomocí plných práv měnit nejen obsah, ale i webdesign webu.

Šablony WordPress

Šablony jsou to, co dělá WordPress opravdu úžasným. Pro tento otevřený systém existují tisíce šablon zdarma, na kterých lze postavit téměř jakýkoli web. Kromě těch, které jsou nabízeny zadarmo, je k dispozici také nepřeberné množství šablon placených. Tvoříme webové stránky na jednoduchých i složitějších šablonách, které také sami vytváříme. Naše know-how nespočívá v tom, že nainstalujeme šablonu a je hotovo, jak by se mohlo neznalému člověku zdát. Instalací šablony totiž naše práce teprve začíná. To, co dělá web kvalitním webem, je správně navržená struktura, dobře zvládnuté UX, fungující responzivita, originální textový a mediální obsah a nabízené produkty či služby. Pokud nechcete šablonu, ale unikátní design, který nikdo nemá, vytvoříme vám jej na zakázku.

Pluginy pro WordPress

Mnoho věcí umí WordPress už v základu. Jeho koncept je však vymyšlen tak, že spoustu funkcí lze snadno doinstalovat. Rozšíření se nazývají pluginy. Existuje jich velmi mnoho a jsou opravdu užitečné. Často potřebujeme vytvořit specifickou funkci, a tak si vyvíjíme vlastní pluginy. Nejčastěji se jedná o webové aplikace.

E-shop na WordPressu

Pravděpodobně nejrozšířenějším pluginem, který z WordPressu udělá e-shopový systém, je wooCommerce.

Další redakční systémy

Drupal – populární redakční systém, který je celosvětově rozšířený a existuje na něj mnoho šablon i doplňků.

Jomla – Podobný systém jako je WordPress a Drupal.

+420 777 217 552proweby@proweby.cz