+420 777 217 552proweby@proweby.cz

WordPress Šablony

Neděste se šablon. Při slově šablona se mnohým vybaví něco, co vypadá vždy stejně a stejné webové stránky přece nikdo mít nechce. Opravdu není třeba se děsit. V dnešní době existují tisíce pěkných a propracovaných šablon pro tvorbu webových stránek na nejrůznějších redakčních systémech. Internetové stránky založené na existujících šablonách jsou ideálním řešením pro jednoduché nenáročné weby. Nikdy však klientovi netvrdíme, že jsme mu vytvořili unikátní design a použití existující webové šablony je vždy předem dohodnuto.

Šablony WordPress

WordPress je jedním z nejrozšířenějších redakčních systémů. Díky své jednoduchosti a množství připravených šablon umožňuje i mírně pokročilým tvůrcům webových stránek tvořit weby.

Přesto není ani vytváření webu na existující šabloně nějakou potupou nebo snadnou činností. Šablona není téměř nikdy přesně taková, jakou ji potřebujeme. Proto jsou i zde nutné jisté programátorské a analytické schopnosti a je dobré tvorbu webu či jeho částí svěřit profesionálům.

WooCommerce

Jedná se o plugin, který přidá do WordPressu potřebné e-shopové funkce a umožní tak proměnit váš web v internetový obchod. Jeho nastavení však není jednoduché a nepouštějte se tedy do něj sami.

Šablony Jomla a Drupal

Drupal a Jomla jsou redakční systémy, které podobně jako WordPress umožňují přehledně tvořit a spravovat webové stránky. V základu lze na těchto redakčních systémech vytvořit web i bez hluboké znalosti programování a zejména PHP. Rozšíření o speciální na zakázku vytvořené funkce zvládne již pouze zkušený profesionál.

Web šablony zdarma

Existuje mnoho šablon, které jsou zdarma. Bývají však často omezeny z hlediska funkcí nebo není jejich provedení příliš propracované. Proto je dobré poohlédnout se raději po placených šablonách, které jsou často dobře zpracované a lokalizované do daného jazyka nebo mají možnost přepínání do jiných jazykových mutací.

Redakční systém

Neboli CMS systém je prostředí, ve kterém lze vytvářet a spravovat webové stránky či e-shopy. Redakční systémy mají nastavitelná práva pro uživatele a lze do nich tedy nechat přistupovat jak správce, tak nejrůznější administrátory webového obsahu nebo i přímo návštěvníky stránek.

Kromě již výše zmiňovaných univerzálních redakčních systémů existují také systémy na zakázku, které pro vás můžeme také vytvořit.

+420 777 217 552proweby@proweby.cz