+420 777 217 552proweby@proweby.cz

Správa webových stránek

Provádíme správu webů a internetových obchodů. Situace na trhu a na internetu se stále vyvíjí. Proto je třeba provádět průběžnou správu webu a jeho aktualizace. Cílem je především spokojenost zákazníka, který na web přichází. Dílčím cílem pak může být například stabilní nebo stoupající pozice klíčových slov a zvyšování návštěvnosti webu.

Reference tvorby a správy webů

Co dělá správce webových stránek neboli webmaster?

Správce, kterému se také někdy říká webmaster či administrátor webu se stará o vaše blaho. Správný správce webu není jen obyčejným plničem obsahu, ale hledá také chyby na webu, aktivně je opravuje a navrhuje další vylepšení webu. Nejde totiž jen o to udržovat setrvalý stav, ale pracovat aktivně na dobrém stavu stránek.

Správa webu stránek zahrnuje

 • Drobné aktualizace obsahu webu, které jsou však podstatné, udržují pozornost vracejících se zákazníků a tím zvyšují konverze.
 • Pravidelnou kontrolu funkčnosti všech prvků stránek. Pokud jsou na webu nefunkční části nebo funkce, klesá důvěryhodnost webu jak pro uživatele, tak pro vyhledávače.
 • Sledování pozic klíčových slov a pravidelné zasílání reportů do mailu. Tuto činnost máme zautomatizovanou a k jejímu provádění používáme zejména nástroj Collabim.
 • Webová analytika – průběžné sledování a analýza návštěvnosti webových stránek může zahrnovat například:
  • Sledování konverzí
  • Průběžnou analýzu návštěvnosti pomocí Google Analytics a dalších nástrojů
  • Sledování zdrojů návštěvnosti
  • Analýzu přístupů na jednotlivá klíčová slova
  • Sledování vstupních stránek
  • Další domluvené činnosti
 • Linkbuilding = budování odkazového profilu. Odkazy jsou stále podstatným ukazatelem důvěryhodnosti a kvality webu. Pokud je na nějakou stránku často odkazováno, napovídá to vyhledávačům, že by se mohlo jednat o zajímavou stránku. Pochopitelně však není odkaz jako odkaz. Proto dnes velmi nedoporučujeme sbírat odkazy kdekoli a naopak radíme pečlivě zvažovat jakýkoli linkbuilding a konzultovat ho s námi.
 • Kontrola indexace webu pomocí nástrojů na správu webů, jako je Google Search Console (dříve Google Webmaster Tools a jiné).
 • Měsíční SEO reporty o fungování webu. Vždy je dobré nejen sledovat stav webu, ale je nutné také poskytovat klientům zpětnou vazbu o tom, co se na jejich webových stránkách děje. Proto děláme nejen správcovské činnosti, ale také v reportech popisujeme aktuální stav, problémy, nedostatky a navrhujeme možnosti jak web dále vylepšovat.

Objem a průběh prováděných prací vždy záleží na domluvě. Snažíme se vyjít klientovi vstříc a spravovat jeho web tak, aby vše dávalo smysl. Proto také do této činnosti vnášíme naše dlouholeté znalosti a navrhujeme inovativní postupy a úpravy webu, které často přesahují rámec domluvených činností. Snažíme se zkrátka přinést vyšší přidanou hodnotu a posunout web zase o kousek dál, aby byl stále konkurenceschopný.

Jaké další služby můžeme nabídnout?

 • SEO analýza – vytvoříme podrobnou analýzu, která odhalí obsahové i funkční nedostatky webu a nabídne řešení. Kvalitně vypracovaná analýza webu pomáhá při následné správě a odstraňování nedostatků.
 • Optimalizace pro vyhledávače – úpravy titulků, description, nadpisů, odkazů a textů. Správa webů má zásadní vliv na pozice ve vyhledávačích. Naši správci jsou dobře obeznámeni s principy SEO a proto dovedou vylepšit celkový obraz webu ve vyhledávačích i pozice cílových podstránek.
 • Copywriting – copywriter vytvoří nebo upraví vaše texty. Texty mohou být v češtině, angličtině, němčině, ruštině i jiných jazycích. Dopisování textů je nedílnou součástí správy webu. Většinou vše probíhá tak, že vám předložíme k autorizaci dopsané texty a poté je nasadíme na web.
 • Korektury textů – opravíme chyby v textu (čeština, angličtina, němčina, ruština i jiné jazyky). Pokud při správě webu narazíme na chyby, navrhneme vám úpravy a opravy textů, které také následně zrealizujeme.
 • Správa PPC kampaní – naši PPC specialisté pro vás připraví správu kampaně na míru. Dobře vedená správa PPC kampaně je klíčovým prvkem online marketingu. Proto na ni nasazujeme vždy pouze zkušené odborníky.
 • Opravy webu – opravíme nefunkční webové aplikace i další funkce webu. Správně udělané aplikace pomáhají zákazníkům i majitelům webových stránek. Pro zákazníky jsou užitečné, protože jim usnadňují nákupy, ale třeba i odeslání předpřipravené poptávky, nebo jim přinášejí jiné benefity. Majitelům stránek přinášejí zejména delší setrvání zákazníka na webu a vyšší konverzní poměr.
 • Rozšiřování obsahu webu – vytvoříme nové podstránky i texty. Časté aktualizace a doplňování textů napomáhají k lepším pozicím ve vyhledávačích.
 • Programování webových stránek – doprogramujeme nové funkce. Naši zkušení programátoři si poradí i s tím, na čem si mnozí jiní vylámali zuby.

CMS redakční systém – jaké stránky spravujeme

Naší hlavní činností je správa internetových stránek v redakčním systému WordPress, ale i v dalších CMS systémech, které byly vytvořené na míru. WordPress dobře známe a umíme v něm vytvořit téměř cokoli. Jedná se o propracovanou platformu, která umožňuje jak snadnou správu stránek, tak také aktualizace a současně zajišťuje bezpečný i stabilní chod webu. WordPress se výborně hodí zejména pro menší a střední firemní webové stránky.

Cena za správu webových stránek

Cena za správu www stránek se odvíjí od požadavků klienta, rozsahu dohodnutých prací i velikosti spravovaného projektu.

+420 777 217 552proweby@proweby.cz