+420 777 217 552proweby@proweby.cz

Responzivní web

Největší výhodou responzivního designu je jeho přizpůsobení velikosti displeje. Responzivní weby se flexibilně přizpůsobí jakémukoli monitoru tak, aby nedošlo k omezení jejich čitelnosti, funkčnosti a přehlednosti. Rádi pro vás vytvoříme kvalitní responzivní web či e-shop.

Tvorba webových stránek na responzivním designu

Jak postupujeme při tvorbě webových stránek? Nejprve na osobní nebo Skype schůzce zjistíme vaše potřeby a posoudíme, jestli bude dobré tvořit neresponzivní nebo responzivní webdesign. Vysvětlíme vám rozdíly, výhody a ukážeme příklady.

Tvorba e-shopů na míru

Podobně jako u tvorby responzivních obsahových webů postupujeme také při tvorbě e-shopů. Zde je kladen důraz na zachování plné dostupnosti e-shopových funkcí na jakémkoli zařízení s jakoukoli velikostí displeje.

Mobilní webové stránky

Jiným (v některých případech vhodným) řešením je vytvoření samostatné mobilní verze webu. Webové stránky jsou a budou zobrazovány na mnoha typech mobilních zařízení s nejrůznějšími displeji. V dnešní době se jedná zejména o mobilní telefony a tablety. Vývoj webových stránek tedy musí odpovídat tomuto trendu. V současné době existují dva typy řešení zobrazení webů na mobilních zařízeních.

Řešení č. 1. – speciální verze stránek pro mobilní zařízení

Mobilní webové stránky neboli mobilní weby

Webové stránky pro telefony jsou specifické tím, že je třeba dostat celý obsah webu na poměrně malý displej a zachovat jeho funkčnost i snadnou ovladatelnost. Řešením je tvorba mobilních stránek neboli verze stránek, která je na samostatné doméně nebo subdoméně. Při zobrazení webu proběhne automaticky detekce, jestli používáte zařízení s mobilním prohlížečem nebo klasický prohlížeč a podle toho pak dojde k zobrazení správné verze webu. Mobilní verze webu má také většinou možnost přepnutí do kompletní nemobilní verze, což může být výhoda.

Řešení č. 2. – jeden web, který se přizpůsobí jakémukoli displeji a je stále čitelný i ovladatelný

Tvorba responzivních webových stránek

Hlavní vlastností responzivního webdesignu je jeho schopnost přizpůsobit svůj vzhled automaticky jakémukoli displeji při zachování dostupnosti všech jeho podstránek a funkcí. Vytvoření responzivního design webu se jistě vyplatí. U každého takového webu je třeba dobře otestovat správné zobrazení v různých prohlížečích a jejich starších verzí, které nemusejí podporovat některé použité technologie nebo programátorské techniky.

Vývoj a budoucnost mobilních a responzivních webů

Lze předpokládat, že se počet mobilních zařízení a typů bude neustále zvyšovat. Proto nás čeká masivní rozvoj webů přizpůsobených pro mobilní zařízení, mobilních i webových aplikací a služeb. Zcela jistě se bude také rozvíjet takzvaný „internet věcí“, jako jsou chytré hodinky, ledničky nebo celé domácnosti. Součástí těchto systémů jsou a stále více budou i zařízení schopné zobrazovat webové stránky. Proto je dobré připravit váš web tak, aby ho bylo možné neustále rozvíjet, zdokonalovat a upravovat podle aktuálních potřeb.

+420 777 217 552proweby@proweby.cz