+420 777 217 552proweby@proweby.cz

Microsite

Microsite, které také někdy nazýváme minisite, jsou malé weby o rozsahu několika stránek, jejichž hlavním úkolem je zpravidla podporovat hlavní web. Jedná se tedy o zajímavou a efektivní formu propagace a především linkbuildingu. Jak má vypadat kvalitní microsite?

Jak má vypadat kvalitní microsite?

Správně vytvořená microsite by měla mít zcela originální kvalitní textový obsah o rozsahu několika stran. V textu by se měla vyskytovat klíčová slova a také odkazy, vedoucí na podporovaný hlavní web. Fulltextové vyhledávače pochopitelně znají tuto metodu budování zpětných odkazů. Pokud ale jsou stránky z hlediska obsahu přínosem pro uživatele, považují takové stránky také za přínosné a odkazy, které jsou na nich umístěny, mají proto vysokou hodnotu. Téma stránek by mělo být vždy takové, aby se shodovalo s tématem podporovaného webu nebo bylo alespoň příbuzné. Také je potřeba neopomíjet vyladění z pohledu SEO a i propagaci microsite zvenčí, tedy správné prolinkování.

Grafika microsite

Z hlediska vzhledu se vždy snažíme, abyste dostali za málo peněz co nejvíce muziky. Z principu je však jasné, že microsite má být mikro i z hlediska ceny. Proto používáme předem připravené a upravené šablony.

Redakční systém

Microsite tvoříme na redakčním systému WordPress, který umožňuje snadnou správu webu pomocí propracované administrace webu. Takto postavený web lze neomezeně rozšiřovat a můžete z něj vybudovat plnohodnotnou webovou prezentaci o rozsahu mnoha desítek, stovek i tisíců podstránek.

Můžeme vám na zakázku vytvořit také microsite na našem vlastním redakčním systému. Tento redakční systém má jednoduché ovládání a minimum funkcí. Je určen především pro microsite, které se nebudou v budoucnu dále rozšiřovat a mají pevnou strukturu.

Proč tvořit microsite?

Hodnota microsite spočívá především v tom, že můžete snadno upravit podobu odkazu i jeho okolí. Celou microsite máte plně ve své moci.

Kolik microsite potřebuji?

Microsite můžete mít kolik chcete. Nikdy nelze přesně říct, jaký počet microsite je optimální. Doporučujeme zaměřit jednu microsite na jeden produkt, službu, klíčové slovo nebo segment vaší nabídky. Příliš obecné microsite mají většinou menší sílu. Pokud potřebujete podpořit jeden produkt, jedno klíčové slovo nebo jednu službu z vašeho portfolia, může vám tedy stačit jedna dobře vytvořená a spravovaná microsite.

Vhodný hosting

Pro maximální využití potenciálu microsite je dobré, aby byly jednotlivé weby umístěny na různých serverech v různých geografických lokalitách, které pak mají dostatečně rozdílné IP adresy. V očích vyhledávačů se tedy jeví jako přirozeně vzniklé weby. Odkazy z takovýchto webů mají potom větší váhu. Proto využijte možností, které nabízí SEO hosting, který rádi používáme.

Cena microsite

Microsite se zcela jistě vyplatí. Náklady na vytvoření a provoz jsou stejné nebo nižší než při nakupování odkazů. V našem ceníku najdete bližší informace o nabízených službách v této oblasti a také činnosti, které získáte v ceně.

+420 777 217 552proweby@proweby.cz