+420 777 217 552proweby@proweby.cz

Pozice ve vyhledávačích

Mít dobré pozice klíčových slov ve vyhledávačích je alfa a omega úspěšnosti webových stránek a e-shopů. Proto se snažíme pomáhat našim klientům v optimalizaci a internetovém marketingu tak, aby jejich stránky hodnotily vyhledávače co nejlépe.

SEO optimalizace

SEO optimalizace je vlastně nesmyslný název, protože by to v překladu znamenalo „optimalizace optimalizace pro vyhledávače„. Proto je správně používat pouze SEO, což vystihuje vše. Nicméně z neznámých důvodů se v Čechách vžilo označení SEO optimalizace. My zpravidla hovoříme o SEO, jestliže máme namysli celý komplex dílčích kroků vedoucích k zlepšení hodnocení webu fulltextovými vyhledávači. Jedním z těchto dílčích kroků pak je optimalizace webových stránek, tedy toho, co je přímo na webu. Dalšími dílčími součástmi SEO pak pro nás je například linkbuilding, linkbajting, správa webu, volba správné domény, správné nastavení hostingu, propagace na sociálních sítích a také mnoho činností které se někdy řadí do internetového marketingu, ale mají vliv i na pozice ve vyhledávačích. Nicméně terminologie není podstatná a může se lišit firmu od firmy nebo i u jednotlivých SEO analytiků. Podstatné jsou pro nás pouze výsledky a dobré vztahy s klienty.

Zpětné odkazy

Zpětné odkazy mají stále na pozice ve vyhledávačích vliv. Jejich význam sice pozvolna klesá, ale stále jsou jedním (nikoli však jediným) z faktorů, které vyhledávače berou v potaz při tvorbě pořadí ve výsledcích vyhledávání. Pokud se rozhodnete provádět linkbuilding, pak vězte, že je třeba postupovat obezřetně. Vyhledávače v posledních letech velmi zpřísnily postihy za nepovolené SEO praktiky. Svěřte proto linkbuilding do rukou profesionálů. Rádi vám s budováním odkazů pomůžeme.

KW neboli „klíčové slovo“

Klíčová slova jsou pro webové stránky opravdu klíčová. Nemáme však namysli otrocké vyplňování klíčových slov do metatagů. Hovoříme o nalezení klíčových slov, která charakterizují vaši firmu, produkty nebo služby a současně jsou uživateli hodně vyhledávaná. Taková klíčová slova pak použijeme při tvorbě nadpisů, textů, metatagů description či title, ale i v propagaci webových stránek jinde na internetu.

První místo ve vyhledávači

První místo na dané klíčové slovo může mít jen jeden. Přesto se najde mnoho SEO odborníků a firem, kteří slibují, že jej dosáhnete právě vy. Věřte, že sliby jsou v tomto případě chyby. Představte si totiž, že na stejné klíčoví slovo slíbí první místo i někomu jinému. A když ne oni, tak jiná agentura. A kdo pak bude první? Proto těmto slibům nevěřte. Nikdy vám takový slib nedáme a vždy se k vám budeme chovat korektně.

Registrace stránek do vyhledávačů a katalogů

V posledních letech se vyplatí registrovat web pouze do několika katalogů, které ještě neztratily na významu. Registraci do vyhledávačů pak provádíme proto, aby se o vašem webu, nebo jeho podstránkách dověděli co nejdříve po jejich vytvoření. Jiný význam registrace do vyhledávačů nemá. Vyhledávačem rozumíme fulltextový vyhledávač, tedy ten, který opravdu vyhledává napříč internetem a nikoli pouze v ručně vytvořené databázi. V České republice v současné době stojí za zmínku pouze vyhledávač, který provozuje Seznam.cz a česká verze celosvětového vyhledávače od Google.

+420 777 217 552proweby@proweby.cz