+420 777 217 552proweby@proweby.cz

Google Search Console

Neboli Webmaster Tools (starší název) od Google je vynikající pomůcka pro všechny správce webových stránek a SEO konzultanty. Jedná se o nástroj, který vám pomůže snadno a efektivně monitorovat a spravovat provoz vašeho webu. Rádi vám v rámci správy webu nebo správy e-shopu poradíme a pomůžeme s jeho nastavením.

Propojení s Google Analytics

Propojení Google Search Console a Google Analytics je rychlé a výhodné. Umožní vám rozšíření funkcí obou služeb a jejich vzájemnou spolupráci bez nutnosti provádění exportů a importů dat.

Analýza klíčových slov

Google Search Console není primárně určen k analýze klíčových slov, nicméně najdete v něm přehledy znázorňující nejčastější klíčová slova pomocí nichž přicházejí uživatelé na váš web a také seznam odkazů i odkazujících stránek.

Analýza indexace webu

Dobrá indexace webu je je klíčová jak pro návštěvnost webu, tak pro zisky z něj. Google Search Console má dobře propracované funkce pro kontrolu indexace webu, odeslání indexovacího robota na jednotlivé podstránky webu i další funkce.

Kontrola Sitemap

V Google Search Console neboli GSC můžete sdělit Googlu, kde se nachází váš sitemap (mapa webu) a můžete také zkontrolovat, které stránky ze sitemap již Google zaindexoval a které nikoli.

Kontrola chyb na webu

Google Search Console slouží také pro informování majitele stránek o technických problémech souvisejících s provozem webu. Jedná se například o problémy s dostupností, penalizace a podobně. Informace se zobrazují buď přímo v Google Search Console, nebo lze nastavit jejich zasílání na e-mailovou adresu správce.

SEO nástroje – další nástroje pro správu webu

K dalším nástrojům, které používáme patří například Collabim, Google Analytics, Majestic SEO. Použití nástrojů volíme dle potřeby a úkolu, který pro klienta řešíme.

+420 777 217 552proweby@proweby.cz